..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dragoni strzelają ::..
05 II 2019

Dragoni strzelają

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Załogi Bojowych Wozów Piechoty z 10 batalionu zmechanizowanego Dragonów wykonały szkolenie ogniowe w zakresie prowadzenia celnego ognia do celów ukazujących się.
zdjęcie - Dragoni strzelają
Dragoni strzelają

Każdego dnia żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolą się intensywnie, a szkolenie ogniowe jest jednym z przedsięwzięć, które potwierdza, nabyte umiejętności.

Na świętoszowskim poligonie, każdy mógł usłyszeć huk wystrzałów armat. To żołnierze z 1 kompanii zmechanizowanej wykonywali zadania na strzelnicy. Umiejętności kierowania pojazdem, sprawne dowodzenie oraz wyszkolone oko i wiedza dotycząca prowadzenia ognia – to składowe, które gwarantują osiągnięcie sukcesu. Podczas zajęć ze szkolenia ogniowego każdy z członków załogi ma do wykonania konkretne zadania. Każdy osobno korzysta z wiedzy i umiejętności, które nabył wcześniej, jednak dopiero współdziałanie kierowcy, dowódcy oraz działonowego, przyczynia się do wzorowego wykanania zadania. Dragoni prowadzili ogień zarówno z karabinów maszynowych, jak i z armat.

„Tego typu strzelanie wykonywaliśmy już niejednokrotnie, więc nie jest to dla nas coś nowego. Nie popadamy jednak w rutynę. Każdy strzał z armaty jest dokładnie przemyślany i dopracowany. Działonowy naciska na spust wtedy, gdy ma pewność, że osiągnie zamierzony cel. (…) Zajęcia ze szkolenia ogniowego pozwalają nam przede wszystkim doskonalić nasze umiejętności, ale także uczyć się współdziałania, które w załodze jest niezbędne. Współpraca pomiędzy mną, a podległymi mi żołnierzami musi być dopracowana w każdym najmniejszym szczególne. Na szczęście mamy na to dużo czasu, nie tylko podczas strzelań, ale także licznych zajęć z taktyki, które realizujemy na Pasie Taktycznym.” – powiedział jeden z dowódców drużyn 1 kompanii zmechanizowanej.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

Dragoni strzelają

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 IV 2019
Życzenia Świąteczne
Życzenia świąteczne Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
19 IV 2019
Illinois Army National Guard Best ...
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard ...
18 IV 2019
Akcja Serce
8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie wykonała po raz kolejny, ratującą życie Akcję Serce.
18 IV 2019
POPRADY na Centralnym Poligonie Sił ...
Podczas Zgrupowania Poligonowego Wojsk Obrony Przeciwlotniczej na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka żołnierze 4 dywizjonu przeciwlotniczego 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w ...
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego