..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Akcja Serce zrealizowana przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej ::..
14 I 2019

Akcja Serce zrealizowana przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Załoga samolotu M28 Bryza z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała pierwsze w tym roku zadanie transportu medycznego w ramach Akcji Serce.
zdjęcie - Akcja Serce zrealizowana przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej
Akcja Serce zrealizowana przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej

Do Dyżurnej Służby Operacyjnej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wpłynęło zadanie wsparcia zespołu transplantologów, ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w ramach Akcji Serce.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami do przeprowadzenia transportu wytypowano załogę i przygotowano do lotu samolot z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego.

W sobotę 12 stycznia,o godzinie 11.36 samolot M28B Bryza dowodzony przez kpt. pil. Tomasza Kawulę z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego wystartował z lotniska Oksywie, kierując się na lotnisko Krzesiny, na którym lądował o 12.34. Tam na pokład transportowo - desantowej Bryzy wszedł zespół transplantologów z organem przeznaczonym do przeszczepu i o godzinie 13.35 samolot wystartował do Katowic. Po pięćdziesięciu minutach lotu Bryza lądowała w Katowicach, skąd personel medyczny natychmiast udał się do oczekującego na przeszczep pacjenta. O godzinie 14.39 załoga rozpoczęła powrót do macierzystej bazy w Babich Dołach, gdzie lądowała o 16.21, kończąc tym pierwszą w tym roku Akcję Serce, przeprowadzoną przez BLMW.

W 2019 roku żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 4 razy, z czego 3 przypadają na 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego, a 1 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej.

***
Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w Akcji Serce od wielu lat. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu uczestniczą załogi samolotów transportowych Bryza.

zdjęcia: kpt. Krzysztof Nanuś

Akcja Serce zrealizowana przez Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 IV 2019
Życzenia Świąteczne
Życzenia świąteczne Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
19 IV 2019
Illinois Army National Guard Best ...
Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej oraz 12 Dywizji Zmechanizowanej reprezentowali jednostki podległe Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych w „Illinois Army National Guard ...
18 IV 2019
Akcja Serce
8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie wykonała po raz kolejny, ratującą życie Akcję Serce.
18 IV 2019
POPRADY na Centralnym Poligonie Sił ...
Podczas Zgrupowania Poligonowego Wojsk Obrony Przeciwlotniczej na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych Ustka żołnierze 4 dywizjonu przeciwlotniczego 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w ...
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego