..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Aktualności - Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą ::..
11 VI 2018

Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W sobotę, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w spotkaniu pod hasłem „Wojsko w Nowym Mieście nad Pilicą. Witamy ponownie!”.
zdjęcie - Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą
Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą.

Między innymi na potrzeby podchorążych i studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Nowym Mieście nad Pilicą powstał Zamiejscowy Ośrodek Szkolenia Lotniczego. Będzie on realizował szkolenie kandydatów na żołnierzy zawodowych w specjalnościach: pilot samolotu odrzutowego, pilot samolotu transportowego i pilot śmigłowca. Już dziś część lotniskowa kompleksu jest wykorzystywana na potrzeby tego szkolenia.

- Wojsko po 18 latach wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą. To nie tylko ważne wydarzenie dla tego miasta, ale także dla wojska polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak, szef MON.

http://mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-24.jpg

Dodatkowymi inwestycjami będzie budowa strzelnicy, ośrodka szkolenia walki w terenie zurbanizowanym, hali sportowej, taktycznych torów przeszkód i budynków koszarowych.

W spotkaniu, które połączone było z piknikiem wojskowym uczestniczył także marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski.

http://mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-4.jpg http://www.mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-59.jpg

***
Lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą było wykorzystywane przez wojsko do roku 2000. Funkcjonował tu rozformowany 47 Szkolny Pułk Śmigłowców. Za ponowne przygotowanie lotniska do realizacji szkolenia odpowiedzialne były między innymi 16 Jarociński Batalion Remontu Lotnisk oraz Kompania Usuwania Zniszczeń Lotniskowych z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Aktualności - ostatnie wpisy
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
22 VI 2018
Przekazanie dowodzenia Dowódcy VII i ...
14 czerwca w bazie Bagram w Afganistanie odbyło się oficjalne przekazanie dowodzenia pomiędzy Dowódcami VII i VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej